ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si...
ZD. FORUM
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




HEAL OZONE - ZDRAVLJENJE KARIESA Z OZONOM

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov -> POMOČ - bolnim
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4470
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 10 Dec 2008 16:59    Naslov sporočila: HEAL OZONE - ZDRAVLJENJE KARIESA Z OZONOM Odgovori s citatom

HEAL OZONE - ZDRAVLJENJE KARIESA Z OZONOM



Pozdravljeni! Zanima me, za kako resne poškodbe zoba lahko uporabljate zdravljenje z ozonom. Interesira me pregled zob z laserjem ter zdravljenje z ozonom - kakšna je okvirna cena, če bi na primer zdravili 3 zobe z srednje razvitim kariesom? Ali ponujate še kakšno drugo zdravljenje kariesa?


BK Studio odgovarja:

Pozdravljeni!V tem primeru bi vas prosili, da se oglasite pri nas na pregledu ,kjer vam zobozdravnik točno določi, kaj bi potrebovali. Za dodatne informacije pa nas lahko pokličete na tel.št. 02/5261600. Hvala za razumevanje. Načeloma pa je zdravljenje z ozonom predvideno samo za začetne do srednje razvite zobne gnilobe. Lep pozdrav, BK Studio.


Vprašala bi, glede zdravljenja kariesa z ozonom. Kako dolgo trajajo te 4 faze, če je treba prit večkrat k vam za en zob ali se te faze opravijo pri enkratnem obisku? Prosila bi če bi še mi lahko približno povedali ceno za to zdravljenje.


BK Studio odgovarja:

Spoštovana, današnja tehnologija ki jo imamo, nam omogoča, da vam odstranimo karies brezbolečinsko. Namesto vrtanja uporabimo t.i. Rondofleks, s katerim zob popeskamo in nato na ta oboleli zob apliciramo plin ozon. Na koncu pa pride nanj plombica. Vse faze se opravijo naenkrat. Cena zdravljenja s Healozonom stane od 12.50 EUR do 21 EUR plus plombica, ki pa stane od 40 - 60 EUR. Za dodatne informacije smo vam zmeraj na voljo. Z lepimi pozdravi, BK Studio.


Matjaž Rode
Bolezenske spremembe v ustni votlini

Zobje

Zobna sklenina, ki prekriva zobno krono, je najtrši del človeškega telesa. Sestavljena je iz hidroksil-apatitnih kristalov, ki so tako trdi, da jih lahko režemo le z diamantnimi (zobozdravniškimi) svedri. Kljub trdoti je sklenina zelo občutljiva na delovanje kislin. Kisline tvorijo bakterije ustne votline, kadar imajo na razpolago dovolj hrane. Vir hrane za bakterije so predvsem ostanki človekove prehrane, ki zastajajo med zobmi. Če jih ne očistimo pravočasno, pride zaradi bakterijske presnove do tvorbe kislin v ustni votlini (padec pH). Ko so vrednosti pH v ustih nižje kot 5,5, pride do raztapljanja zobne sklenine in tudi drugih trdih zobnih tkiv. Tako nastane zobna gniloba (karies), ki brez zdravljenja vodi v razpad zoba.

Glavni obrambni mehanizem proti zobni gnilobi je slina, ki vsebuje učinkovite izravnalce kislosti - pufre. Slina vsebuje tudi raztopljene sestavine skleninskih kristalov, ki se vgrajujejo v poškodovano sklenino in tako obnavljajo njene začetne poškodbe. Po izrastu zoba se z leti na površini zoba sklenina še bolj zgosti, imenujemo jo zrela sklenina. Ta je manj dovzetna za kislinske poškodbe. Zato je novih procesov gnilobe po 45. letu precej manj in tudi počasneje napreduje. V starosti je novih procesov zobne gnilobe razmeroma malo; nastajajo predvsem na zobnih vratovih in zobni korenini. To je koreninska zobna gniloba, ki je značilna oblika zobnega kariesa v starosti. Najboljša obramba pred njegovim nastankom je redna in pravilna zobna higiena. Poleg zobne ščetke je glavni pripomoček zobna nitka. Zobne paste, ki vsebujejo fluoride, omilijo občutljivost zobnih vratov. Premočno okvarjene zobne ploskve zobozdravniki lahko obnovijo.

Obzobna tkiva

V ustni votlini živijo raznovrstni mikroorganizmi v medsebojnem ravnotežju in ne povzročajo bolezenskih sprememb. To ravnotežje pa se lahko poruši, posamezna mikrobna vrsta se močno razmnoži in postane bolezenska (patogena) za tkiva v ustni votlini. Ugodne pogoje za razrast bakterij nudijo ostanki hrane, ki se nahajajo dovolj časa v neočiščenih medzobnih prostorih. Nekatere bakterije pri svojem razraščanju izzovejo obrambno reakcijo obzobnih tkiv. Najprej nastane vnetje dlesne (gingivitis). Dlesna nabrekne, postane rdeča in že na dotik krvavi. Včasih vnetje ne napreduje, pogosteje pa okvari globje ležeča obzobna tkiva, predvsem obzobno kost (parodontitis - parodontalna bolezen). Kost se zaradi bakterijskih presnovkov in vnetja razgrajuje in zato vse manj čvrsto oklepa zob. Ko propade dovolj kosti, se zob zamaje in nato izpade. To je potek bolezni, ki so jo pred nekaj desetletji označevali kot parodontozo, danes pa jo imenujemo vnetna parodontalna bolezen. Bolezen je močno razširjena po 55. letu, saj ima v tej starosti skoraj vsak človek vsaj eno od oblik parodontalne bolezni. V novejšem času imajo zobozdravniki na razpolago veliko zdravil in načinov zdravljenja, zato ne drži več trditev, da je "parodontoza" neozdravljiva.

Pomembno je redno odstranjevanje bakterijskih zobnih oblog (bakterijskega plaka) iz medzobnih prostorov. Poglavitni pripomoček je zobna nitka, ki skupaj s pravilno uporabljeno zobno ščetko učinkovito odstrani bakterijski plak. Razne ustne vode pri napredovani obliki bolezni ne pomagajo veliko. Neodstranjen bakterijski plak v nekaj dneh zaapni z minerali, ki se v raztopljeni obliki nahajajo v slini - take trde obloge imenujemo zobni kamen. Zobni kamen lahko odstrani le zobozdravnik. Zato je redno obiskovanje zobozdravnika ena od najučinkovitejših metod za preprečevanje nastanka napredovalih oblik parodontalne bolezni.

Ustna sluznica

Ustna sluznica je zaščitena predvsem s slino, ki vsebuje tudi obrambne sisteme za zaščito pred okužbo. V starosti pride največkrat do premajhnega izločanja sline. To je posebno izrazito pri ženskah po menopavzi. Stanje imenujemo kserostomija (suha usta). Ker sluznica ni več zavarovana s slinskim filmom, lahko postane boleča in pekoča. Pekoča usta in še posebej jezik so pogosta nadloga v starosti. Pomagamo si lahko s pitjem rahlo kislih pijač, izogibati pa se moramo začinjenim jedem. Popolnoma neučinkovito je izplakovanje z žajblom, ker še bolj osuši usta! Pri težjih oblikah pa lahko pomaga samo strokovnjak. Usta lahko pečejo tudi pri okvarjeni vratni hrbtenici (to v starosti ni nobena redkost), pri pomanjkanju krvnega železa, nekaterih vitaminov, sladkorni bolezni in jemanju nekaterih zdravil.

Okužbe ustne sluznice so v starosti največkrat glivične, povzročajo jih predvsem glivice iz rodu Candida. Glivična vnetja so pogosta pri ljudeh, ki nosijo v ustih snemne zobne proteze. Največkrat je sluznica pod protezino ploščo živordeča in peče. Zdravljenje z zdravili je učinkovito. Pogosto lahko pri starostnikih v ustni votlini odkrijemo bela področja - bele madeže, ki se največkrat nahajajo na lični sluznici, na robu jezika ali na ustnem dnu. Taki beli madeži navadno niso nevarni, lahko pa v posameznih primerih preidejo v rakavo tvorbo in jih zato lahko uvrstimo med prekanceroze (stanja, iz katerih lahko hitreje kot iz zdravega tkiva sluznice vzbrsti rak). Pogostnost ustnih rakov tudi v Sloveniji narašča in bolezen nastopi največkrat po 55. letu. Med vzroki je najusodnejša kombinacija uživanja alkohola in kajenja. Ker je odkritje ustnega raka v zgodnjih fazah pogoj za uspešno zdravljenje, je po 55. letu smiselno vsaj enkrat letno obiskati zobozdravnika, ki pa naj ne pregleda zgolj zobovja in obzobnih tkiv, ampak tudi ustno sluznico.

Stomatoprotetična rehabilitacija

Manjkajoče zobe lahko zobozdravnik nadomesti na več načinov. Fiksni nadomestki so tisti, ki so na preostale zobe (nosilce) cementirani, snemne stomatoprotetične nadomestke (proteze) pa morajo ljudje včasih vzeti iz ust. V zadnjem času se vedno bolj uporabljajo tudi zobni vsadki (implantati), ki jih zdravnik vsadi v čeljustno kost in tako omogoči dobro pričvrstitev mostička ali proteze tudi tam, kjer tega ni bilo mogoče narediti. Zobni vsadki so omogočili, da tudi v starosti ni treba več hoditi po svetu brez zob. Starost ni ovira za zobne vsadke, ki lahko močno izboljšajo kakovost življenja, saj na splošno velja, da je prijetno ob nasmehu pokazati negovano zobovje.

_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov -> POMOČ - bolnim Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group